LİKYA TURU - 3 GECE KONAKLAMA

LİKYA TURU - 3 GECE KONAKLAMA

BAŞLANGIÇ

BİTİŞ

KAÇ GÜN

5 gün

KAÇ GECE

4 gece

KAMPANYALI TUR

Hayır
1. Gün

Susurluk- İzmir-Aydın-Muğla

   

SEEYOU TRAVEL yetkilileri ile belirtilen kalkış noktalarında buluşmanın ardından rehberimiz anlatımları eşliğinde Bursa-Susurluk-İzmir üzerinden Muğla Gökova’ya hareket ediyoruz.

2. Gün

Dalyan- Tekne Turu – İztuzu Plajı – Caretta&Caretta - Kral Kaya Mezarları – Göcek – Katrancı Koyu-Ölüdeniz 

Gece yolculuğumuzun ardından sabah saatlerinde İ zmir’e  varıyoruz. Vereceğimiz kahvaltı molamızın ardından Dalyan’a doğru yola çıkıyoruz. Dalaman ve Ortaca üzerinden Dalyan’a varışımızın ardından bizleri bekleyen teknelerimize binip Dalyan Tekne Turumuza çıkıyoruz. Sazlıklar arasından geçerek M.Ö. 4. yy. tarihlenen Dalyan’ın simgesi Kaunos Kral Kaya Mezarlarının hikayesini dinlerken eşsiz görünümünü fotoğraflıyoruz. Caretta - Caretta Kaplumbağalarının Akdeniz’deki en önemli üreme alanı olan İztuzu Plajında yüzme molasında denizin ve plajın tadını çıkartıyoruz. Ardından öğle yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Öğle yemeğinin ardından tekrar teknelerimize binip karaya çıkıyoruz. Burada bizleri bekleyen otobüsümüze binerek yola çıkıyoruz. Yolda Katrancı Koyunun güzel manzarasının tadını çıkarmak ve fotoğraflamak için duruyoruz. Ardından sizleri güzelliği ile büyüleyen Ölüdeniz’e götürüyoruz. Buradaki yüzme molamızın ardından Fethiye’deki otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün

On İki Adalar Tekne Turu – Yüzme Molaları – Kızılada – Göcek Adası – Yassıcılar Adası – Katrancı Adası


 

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Fethiye’nin ve Göcek’in birbirinden güzel koy ve adalarında yunuslar gibi özgürce yüzebileceğimiz, maviyi ve yeşili bir arada görmeye doyacağımız Oniki Adalar Tekne Turumuza çıkıyoruz. Tüm gün yüzme molaları ile beraber Bedri Rahmi Koyu, Akvaryum Koyu, Kızıl Ada, Göcek Adası, Tavşan Adası Yassıcılar Adası, göreceğimiz yerler arasında. Tekne turu dönüşünde Göcek merkezinde serbest zaman sonrası otelimize dönüyoruz. Aksam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün

Gökova Tekne Turu-Sedir Adası-Kleopatra Plajı-Azmak Çayı -Aşıklar Yolu


Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Sakar geçidi üzerinden Gökova’ya gidiyoruz.Sakar geçidinde vereceğimiz fotoğraf molası ile muhteşem manzara fotoğrafları çekebilirsiniz.Bu kısa  mlanın ardından  Ege'nin saklı cennetlerinden Akyaka’ya varıyoruz. Gökova’nın koyları sahip olduğu eşsiz doğal güzelliklerini keşfetmenizi bekliyor... Akyaka iskelesinden bineceğimiz teknemizle muhteşem koylara ve denize sahip, uğruna mitolojik hikayeler yazılıp savaşların yapıldığı Gökova’da, tekne turumuza başlıyoruz. Gün boyu verilen yüzme molalarında uğrayacağımız koylar arasında Yeşil Deniz, Zeytinli Koy, İnce Kum, Lacivert Koy’da verilen yüzme molaları sonrası Sedir Adası iskelesinde teknemiz demirliyor. Dileyenler teknede kalarak dinlenebilir. Dileyenler ise müze girişini kendi ödeyerek Sedir Adası’nı rehberimiz eşliğinde gezebilir. Sedir Adası’nda yaya olarak Marcus Antonius’un Kleopatra için Mısır’dan gemiler ile kum getirerek yaptırdığı Kleopatra Plajı’na varıyoruz. Yüzme molası sonrası yaya olarak teknemize dönüyoruz. Belirlenen saatte teknemize binerek Akyaka’ya geri dönüyoruz. Otobüsümüze binerek Aşıklar Yolu’na gidiyoruz. Okaliptüs ağaçlarının gölgesinde, gün batımında yapacağımız güzel bir yürüyüş sonrasında otobüsümüze binerek, Fethiye’deki otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

5. Gün

Xanthos-Letoon-Tlos-Yakapark-Saklıkent Kanyonu


Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası tarihin gizemine doğru olan yolculuğumuz başlıyor ve ilk olarak dünyanın ilk federatif cumhuriyeti olan Likya Birliğinin başkenti olan Xanthos antik şehrine ulaşıyoruz. Rehberinizin anlatımlarından sonra kenti gezip bol bol fotoğraf çekmek için kendinizi kentin büyüsüne kaptırabilirsiniz. Başkenti gerimizde bırakırken altı önemli Likya kentinden biri olan Tlos`a doğru yola koyulmuş oluyoruz. Ama kenti gezmeden önce Yakapark Milli Parkı`nda su sesleri içinde güzel bir öğlen yemeği yiyoruz. Birliğin spor merkezi ve Likya kentlerinin en uzun ömürlüsü olan Tlos`u keşfettikten sonra artık Likya`nın kalbi ve dini merkezi olan Ana Tanrıça Leto için yapılmış olan Letoon bizi bekliyor. Letoon ve onun görkemli tapınaklarını geride bırakıp Xanthos Çayı olarak bilinen 18 km’lik Saklıkent Kanyonunda, buz gibi suya ayaklarımızı sokarak keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Saklıkent’ten gezimizin ardından dönüş yoluna geçiyoruz. üzerinden gecenin ilerleyen saatlerine doğru İstanbul a varıyoruz ve siz değerli misafirlerimizi, bir başka SEEYOU TRAVEL organizasyonunda buluşmak dileğiyle sizleri almış olduğumuz noktalara bırakıyoruz.

 

REZERVASYON FORMU